Případové studie

Velkoformátové skenery CONTEX

Společnost Contex je největším světovým výrobcem velkoformátových skenerů. Působí v devadesáti zemích, kde značka Contex znamená spolehlivost, inovaci a kvalitu. Dánská společnost Contex vznikla v roce 1923, nejprve se zabývala výrobou tiskáren, mechanických a elektronických kalkulátorů a elektrostatických kopírek, které byly známy pod obchodními značkami Rex-Rotary a Gestetner. Vývoj velkoformátových skenerů firma zahájila v roce 1986 a už v roce 1988 přestavila svůj první monochromatický velkoformátový skener, barevný pak v roce 1996.

Společnost Digis je výhradním distributorem velkoformátových skenerů Contex již od roku 1995. Naše dlouhodobá spolupráce, zkušenosti a přátelské vztahy dávají vám, našim zákazníkům, po zakoupení produktů značky Contex záruku nadstandardní péče a špičkové technické podpory.

V naší nabídce najdete velkoformátové skenery Contex, které pracují s médii o rozměrech A2-A0++, tzn. průchodové skenovací zařízení, které zvládnou podklady o šířce až 1,4 metru. 

Detailní informace a produktové řady naleznete na www.velkoformatove-skenery.cz

Velkoformátové knižní a stolní skenery SMA

Německé velkoformátové skenery SMA patří ke špičce v oboru. Výrobce SMA díky dlouholeté tradici a vlastnímu vývoji nabízí ucelenou nabídku kvalitních velkoformátových knižních skenerů, stolních skenerů a robotických knižních skenerů.

Historie firmy sahá do 60. let minulého století, kdy zakladatel Josef Schaut pracoval na vývoji mikrofilmových kamer pro snímání velkoformátových dokumentů. Nyní společnost SMA působí ve stech zemích světa a představuje špičku v oboru knižních velkoformátových skenerů.

Velkoformátové skenery SMA využijete při snímání médií rozměrů A3 – 2 x A0, jejich kvality oceníte u křehkých dokumentů, historických map a originálů, které jsou náchylné na poškození.

Společnost Digis je výhradním autorizovaným distributorem kompletní řady produktů SMA (stolní, knižní a robotické knižní skenery) pro Českou republiku

Velkoformátové knižní skenery Image Access

Produktová řada planetárních knižních skenerů Bookeye od německé společnosti Image Access je synonymem spolehlivé, rychlé a citlivé digitalizace vázané i volné dokumentace formátů (A3+) – (A1+).

Skenery Bookeye pracují na technologické platformě Scan2Net, tj. v současnosti nejrychlejším a nejotevřenějším spojením k PC- TCP/IP přes Ethernet. Scan2Net je kompatibilní s běžnými operačními systémy jako jsou Windows, Linux, Mac, Unix a všemi webovými vyhledávači jako Internet Explorer, Safari, Chrome či Firefox. Ve všech skenerech integrovaný 64bit operační systém Linux umožňuje rychlejší interní zpracování dat a optimalizuje tak skenovací proces.

Planetární knižní skenery Bookeye se vyznačují vysokou produktivitou, kvalitou, optickým rozlišením až 600 dpi ve formátu A1+ a jednoduchosti v obsluze tak, že se mohou bez problému stát samoobslužným zařízením.

Skenery této řady se vyznačují integrovanou knižní kolébkou ve tvaru „V“. Ta zajišťuje maximálně citlivý přístup ke hřbetu vázaného dokumentu a zároveň umožňuje nasnímat dokument ve vodorovné poloze anebo v úhlu 1400.

Přehledný, barevný dotykový panel, iniciační tlačítka na skeneru, velká náhledová obrazovka, to vše jsou atributy, které dokreslují technologickou vyspělost knižních skenerů řady Bookeye.

Všechny knižní skenery Bookeye splňují standardy CE, UL, cUL, WEEE, RoHS a Energy Star.

Přehled a detailní informace o velkoformátových skenerech Image Access naleznete na www.velkoformatove-skenery.cz.